E.T.A. lanceert 'STUPIDO-award'
Politiek | door Redactie

E.T.A. lanceert 'STUPIDO-award'

Oppositiepartij E.T.A. hekelt het beleid van de CD&V, Open VLD  en SP.A-coalitie en lanceert daarom een nieuwe award. Via een poll zal ook het publiek betrokken worden. 
"Na 5 jaar van wanbeleid door CD&V, Open VLD  en SP.A-coalitie vindt E.T.A. het de hoogste tijd de vele misstappen van deze meerderheid in de bloemetjes te zetten. Ook onkunde behoeft een krans, of in deze, een award", zegt E.T.A. raadslid Jan Baestaens.
 
"De E.T.A.-fractie ziet het als haar plicht de meerderheid te huldigen om zijn vele debacles die de Heistse inwoner in de maag gespietst kreeg.  Deze inwoner krijgt nu van ons echter de kans om zelf te beslissen welk debacle hem het meest op de lever ligt.  Er zijn immers mogelijkheden te over. Om elke zweem van partijdigheid te vermijden, zal E.T.A. een poll organiseren zodat de Heistse burger beslist.  In deze poll worden alle ‘stupiditeiten’  van de meerderheid opgelijst."
 
"Er stelt zich echter 1 probleem  de meerderheid deed zich de afgelopen 5 jaar te goed aan té veel grootspraak, foute beslissingen, wollige praat, blunders, gemiste kansen, geldverspilling, daden van ruimtelijke wanordening etc.  Daarom diende E.T.A. al een eerste schifting door te voeren. De oplijsting behelst o.a. buitensporige belastingverhogingen, onroerende voorheffing, Diftar, geldverspilling bij KS.K. Heist, onkosten aan studiebureaus, fusie der duivenbonden, te duur gehuurde loods academie, niet-verwerving Hof van Laken, wanbeheer patrimonium, schandalen rond renovatie school Pijpelheide,…"

"Gezien de internationale uitstraling van onze gemeente zullen natuurlijk ook de burgers van onze ‘easy-towns’ en conditio sine qua non, Bergrivier geraadpleegd worden.  Mocht onze gemeente ondertussen drones-gewijs 1 of andere (dwerg)planeet annexeren, wordt de zaak nogmaals uitgebreid", klinkt het cynisch.
 
Zoals bij elke zichzelf respecterende poll hoort ook bij deze een prijs en een plechtige prijsuitreiking. "De Stupido-award behelst een uniek, artisanaal en plaatselijk vervaardigd kunstwerk, in casu een beeltenis van een ‘Cupido met mankementen’. De gelijkenis met Cupido symboliseert de liefde van de burger voor de gemeente, terwijl de mankementen staan voor ‘log’ beleid, gehavende ‘Vleugels’, gebroken pijl die z’n doel mist: Een liefdesverklaring die wordt gefnuikt door onkunde."
 
In de loop van juli zal de poll verschijnen op Facebook en via formulieren op verscheidene openbare plaatsen.  "Gedurende de zomermaanden zal de Heistse inwoner kunnen kiezen welke stupiditeit de ‘Stupido’ verdient. De 1ste ‘Stupido-award’ zal op het einde van de zomer tijdens een belangwekkende ceremonie worden overhandigd, en dit door – noblesse oblige – een bekende Heistenaar", besluit Baestaens.

Recent nieuws

Met de felicitaties van Jan Verheyen
Mensen Van Bij Ons

Met de felicitaties van Jan Verheyen

Het Centrum voor Beeldexpressie reikt jaarlijks een prijs uit voor de beste kortfilm van het jaar. Winnaar werd ‘Zeer’ een productie met acteurs Wiekevorstenaars Peter Smolders en Sien Smolders en producer Peter Miseur uit Aarschot. Lees Meer

Weeral feest op 't Zonderschot
Algemeen

Weeral feest op 't Zonderschot

Op ’t Zonderschot zijn alle redenen goed om te feesten. Het jongste feest vierde 4 verjaardagen: 75 jaar parochie Zonderschot, de nieuwe kerk is 50 jaar oud, Jeft Bats is 25 jaar pastoor en zuster Verstrepen is 15 jaar steun en toeverlaat van d... Lees Meer

De Dirken van de Minder Mobiele Centrale
Algemeen

De Dirken van de Minder Mobiele Centrale

Het zijn natuurlijk de vele vrijwilligers van de Minder Mobielen Centrale die bij een verjaardag in de bloemetjes moeten gezet worden,  maar het is opvallend dat MMC Heist/Berlaar wordt getrokken door de Dirken: administratief verantwoordelijke ... Lees Meer

'Meer huizen = meer water'
Algemeen

'Meer huizen = meer water'

De bewoners van de Rashoevewijk hebben opnieuw actie gevoerd tegen de uitbreiding van de wijk. De Huisvestingsmaatschappij gaat echter door met haar plannen voor 54 nieuwe sociale woningen. Lees Meer

Samen gaat het beter
Politiek

Samen gaat het beter

De Heistse gemeenteraad en de OCMW-raad hebben definitief de samensmelting van de gemeentelijke diensten  goedgekeurd. Vanaf 1 februari 2018 zal Heist werken in de nieuwe structuur  en worden de nieuwe functies in het leven geroepen. Lees Meer

Een kasteel voor Heist-op-den-Berg
Algemeen

Een kasteel voor Heist-op-den-Berg

De gemeente Heist koopt, samen met Kempens Landschap, het kasteel Hof ter Laken in Booischot en het omliggende kasteeldomein van 30 ha. Het bos moet een publieke ontmoetingsplaats worden en voor de gebouwen wordt er een gepaste nieuwe bestemming gezo... Lees Meer

Heist loopt heet
Evenement

Heist loopt heet

Het evenement Heist Loopt Warm van donderdag 14 december dreigt uit zijn voegen te barsten met  al meer dan 1000 inschrijvingen. De deelnamelijst wordt afgesloten op maandag middag 12u. Lees Meer