E.T.A. lanceert 'STUPIDO-award'
Politiek | door Redactie

E.T.A. lanceert 'STUPIDO-award'

Oppositiepartij E.T.A. hekelt het beleid van de CD&V, Open VLD  en SP.A-coalitie en lanceert daarom een nieuwe award. Via een poll zal ook het publiek betrokken worden. 
"Na 5 jaar van wanbeleid door CD&V, Open VLD  en SP.A-coalitie vindt E.T.A. het de hoogste tijd de vele misstappen van deze meerderheid in de bloemetjes te zetten. Ook onkunde behoeft een krans, of in deze, een award", zegt E.T.A. raadslid Jan Baestaens.
 
"De E.T.A.-fractie ziet het als haar plicht de meerderheid te huldigen om zijn vele debacles die de Heistse inwoner in de maag gespietst kreeg.  Deze inwoner krijgt nu van ons echter de kans om zelf te beslissen welk debacle hem het meest op de lever ligt.  Er zijn immers mogelijkheden te over. Om elke zweem van partijdigheid te vermijden, zal E.T.A. een poll organiseren zodat de Heistse burger beslist.  In deze poll worden alle ‘stupiditeiten’  van de meerderheid opgelijst."
 
"Er stelt zich echter 1 probleem  de meerderheid deed zich de afgelopen 5 jaar te goed aan té veel grootspraak, foute beslissingen, wollige praat, blunders, gemiste kansen, geldverspilling, daden van ruimtelijke wanordening etc.  Daarom diende E.T.A. al een eerste schifting door te voeren. De oplijsting behelst o.a. buitensporige belastingverhogingen, onroerende voorheffing, Diftar, geldverspilling bij KS.K. Heist, onkosten aan studiebureaus, fusie der duivenbonden, te duur gehuurde loods academie, niet-verwerving Hof van Laken, wanbeheer patrimonium, schandalen rond renovatie school Pijpelheide,…"

"Gezien de internationale uitstraling van onze gemeente zullen natuurlijk ook de burgers van onze ‘easy-towns’ en conditio sine qua non, Bergrivier geraadpleegd worden.  Mocht onze gemeente ondertussen drones-gewijs 1 of andere (dwerg)planeet annexeren, wordt de zaak nogmaals uitgebreid", klinkt het cynisch.
 
Zoals bij elke zichzelf respecterende poll hoort ook bij deze een prijs en een plechtige prijsuitreiking. "De Stupido-award behelst een uniek, artisanaal en plaatselijk vervaardigd kunstwerk, in casu een beeltenis van een ‘Cupido met mankementen’. De gelijkenis met Cupido symboliseert de liefde van de burger voor de gemeente, terwijl de mankementen staan voor ‘log’ beleid, gehavende ‘Vleugels’, gebroken pijl die z’n doel mist: Een liefdesverklaring die wordt gefnuikt door onkunde."
 
In de loop van juli zal de poll verschijnen op Facebook en via formulieren op verscheidene openbare plaatsen.  "Gedurende de zomermaanden zal de Heistse inwoner kunnen kiezen welke stupiditeit de ‘Stupido’ verdient. De 1ste ‘Stupido-award’ zal op het einde van de zomer tijdens een belangwekkende ceremonie worden overhandigd, en dit door – noblesse oblige – een bekende Heistenaar", besluit Baestaens.

Recent nieuws

100-jarige Prutske in blakende gezondheid
Mensen Van Bij Ons

100-jarige Prutske in blakende gezondheid

In rustoord Berkenhof vierde Jos Van Rompaey zijn 100ste verjaardag met een meezingconcert met Harmonie Rust Roest Verbroedering. Omwille van zijn kleine gestalte werd Jos vroeger ook al eens ‘Prutske’ genoemd, maar eigenlijk is het een g... Lees Meer

Waarheen met Jeugdclub De Biekorf?
Algemeen

Waarheen met Jeugdclub De Biekorf?

De splinternieuwe lagere school van Heist-station barst nu al uit haar voegen en heeft klaslokalen te weinig. Ze zouden graag het hoekgebouw op de H.Hartstraat/Biekorfstraat in gebruik nemen, maar dat werd eerder beloofd aan Jeugdclub De Biekorf. Lees Meer

Dromen van een betere wereld
Evenement

Dromen van een betere wereld

In 2009 geleden organiseerde Bernadette De Cat de eerste ‘Avond voor de Vrede’ in het zaaltje van de Heistse bib. Acht jaar later is dat uitgegroeid tot een 2-ledig evenement  dat enkele keren Cultuurcentrum Zwaneberg laat vollopen. Lees Meer

Ziek maakt arm en arm maakt ziek
Algemeen

Ziek maakt arm en arm maakt ziek

In de Cederstraat te Heist, in de voormalige gebouwen van de belastingen, opende het Wijkgezondheidscentrum (WGC), een instantie die kwaliteitsvolle eerste-lijns-gezondheidszorg wil aanbieden, bereikbaar en betaalbaar voor iedereen. Lees Meer

Ontmoet je buur en win een frituur
Mensen Van Bij Ons

Ontmoet je buur en win een frituur

De winnaar van de burenactie 'Ontmoet je buur en win een frituur' is bekend. In totaal waren er 21 inzendingen en hieruit is één winnaar gekozen: de buurtbewoners van de Lostraat (van tankstation tot aan rondpunt). Lees Meer

Het beste moet nog komen
Algemeen

Het beste moet nog komen

Onder het motto ‘Het Beste moet nog komen’ heeft de Heistse  seniorenvereniging NEOS haar jaarprogramma voorgesteld. Niet dat ze echt hoog van den toren willen blazen, maar voor hun presentatie kozen ze het hoogste punt van Heist: de... Lees Meer